ZKUŠENOSTI KLIENTŮ

Dokázat pomoct druhým tak, aby si uměli pomoct sami - to je moje poslání 

"Ahoj Pavli vstávám do práce a cítím, že mě bolí bederka. Nevadí. Ještě v pyžamu začnu cvičit 8brokátů. Dýchám a přemítám, co všechno jsem se za těch pár měsíců u tebe naučila. Teď už vím, že každá moje fyzická bolest je něco, co jsem nezpracovala psychicky. Umím ten uzlík najít a s láskou k sobě samé rozvázat. Naučila jsi mě skvělou techniku, jak zvládnout příval stresu a přitom je to tak jednoduché a umíme to jako dítě každý. Je toho moc a moc a já ti za to vše ze srdce děkuju Jsi úžasná a obdivuhodná žena. PS: U závěrečné rotace je po bolesti"

Půlhodinka cvičení denně dělá zázraky

"Dobrý podvečer Pavli. Musím se podělit a pochlubit. Dneska jsem toho měla v práci fakt hodně, kromě 20min. na oběd jsem stála celý den na nohou až doteď. Už cestou ráno do práce mi došlo, že jsem zapomněla pevnou obuv, na kterou nedám dopustit a věděla jsem, že do večera mi to dá moje bederka pěkně "sežrat".. O to větším překvapením pro mě je, že o zádech ani nevím, ba naopak jsem plná energie a těším se, až si zapálím svíčku a zacvičím si. Ještě před dvěma měsíci bych nevěřila, že 30minut cvičení denně tolik ovlivní tělo i mysl. Děkuju sobě a děkuju Vám, že mě učíte se sebou pracovat a pomoct si, kdykoliv potřebuji."

Hluboká transformace po Dračím kurzu

"Ahoj Pavli, přeji krásné Velikonoce tobě i celé tvé rodině. Musím říct, že to je od sobotního Dračího kurzu slušná jízda. Bylo to jako probudit se do života, jak kdybych předtím žila za zrcadlem. Jak kdybych měla víc energie, viděla jasněji a zesílila se mi intuice. Jak kdybych pochopila, že každý máme svou cestu a vše je o tom jen přijmout, že to tak je. Do včerejška ve mně vše sedalo. Úplně jsi mě tím cvičením rozstřelila. Děkuji ti za to!"

Během sezení mizí strachy i nejistota

"Moc děkuji memu životnímu průvodci Pavle, za to co dělá. Z dnešního sezeni, jsem šla plna laskavosti, s lehčí myslí. Pomalu, ale jistě strachy odchází. Opět jsem se dozvěděla další dílek mé životní skládačky, ten který jsem tolik hledala. Děkuji a těším se na příště." 

Soukromá lekce dodá energii na týden

"Pavli, děkuju za včerejší individuální lekci. Vaší energií jste mi zachránila den. Po cvičení se mi podařilo usnout a vzbudila jsem se jako nová . Moc mi vyhovuje chodit k vám každý týden. Mít na čele baterii, od Vás chodím vždycky se 100%. Postupem týdne energie klesá, ale díky Vám umím tenhle proces zpomalit a vydržet do dalšího "nabití" . Moc děkuju a doufám, že máte krásný den." 

Reakce na motivační rozhovory

"Kurzy jsou bezvadné, energie, která je provází je úžasná. Informace, které dostávám do svého podvědomí, zapadají přesně tam, kam mají, aniž bych o to musela usilovat. Ale já si velmi cením individuálních cvičení, při kterých mohu navíc sdílet své pocity. Pavlínko, jsi bezvadný psychoterapeut, protože umožňuješ člověku naprosto přirozeně, aby si na vyřešení problému přišel sám. Třeba ne hned, ale časem, a hlavně sám! Po dnešní lekci je mi skvěle a jsem nabitá energií, jak už dlouho ne!"

Redukce příjmu jídla po kurzu SOUZNĚNÍ

Kurz Souznění, podpora zdravého vztahu:

Den po kurzu: "Pavli ahoj, včerejší kurz mne totálně skolil. Ležím celý den s horečkou. To čištění je teda pořádný...."

Dva dny po kurzu: "Ahoj Pavli, transformace je dokončena a jsem fit. Sama jsem zvědavá, co to přinese".

Týden po kurzu: "Abys ještě věděla k té mojí transformaci, vůbec jsem neměla hlad a poprvé se od soboty něčeho najedla až ve středu, taky zvláštní, protože jinak bez jídla nevydržím... Jím taky podstatně méně, což je fajn. Krásnou neděli!"

Tři týdny po kurzu: "Už jsem objednaná na lednový kurz a jím stále malá jídla."

ŽIVOT PÍŠE PŘÍBĚHY I.

"Samozřejmě jsem o čchi-kungu zprvu nevěděla, neměla jsem ani tušení, že něco takového existuje. Tehdy jsem byla psychicky velmi vyčerpaná, (trvalo to už přes 2 roky), kdy mi žaludek plaval na vodě ze stresu, úzkosti, strachu. Věděla jsem, že takto žít nechci, že tu nejsem proto, abych život protrpěla a smířila se s tímto stavem."

"Během tohoto zjištění na mě přes jednu skupinku na facebooku vyskočila nabídka cvičení čchi-kung. Ano, byla jsem velmi skeptická a říkala si - no nejsem si jistá, že nějaké cvičení mi může pomoct. Trvalo mi nějakou dobu, než mě moje mysl dovedla na tu cestu, kde se mi znovu v hlavě zjevil onen příspěvek na cvičení. Ano dozrála jsem do bodu, kdy jsem se s mojí (teď už si to troufnu napsat ) lektorkou, telefonicky spojila a probraly jsme, co mě trápí a jestli na toto mé psychické trápení je čchi-kung vhodný."

"Čekalo mě moje první individuální sezení. Jela jsem s obavami, ale odhodlaná pro sebe udělat ten krok. Můžu s čistým svědomím napsat, že mi první lekce velmi pomohla pochopit svoje "malé já", že je určitě správné pečovat o své milované, ale hlavně nezapomínat pečovat sami o sebe, duševně se pohladit, popovídat si."

"Z prvního sezení jsem jela se slovy: tak to jsem na sebe zvědavá, zase hlodal červíček pochybností, a to opravdu stačí ,,jen" toto? A opravdu, obrátit se k sobě samé, pečovat o sebe je ta největší síla, kterou máme."

"Následovala další soukromá lekce, na kterou už jsem jela s obrovským nadšením a moc jsem se těšila. Psychické problémy se pomaloučku začaly vzdalovat."

"Následoval kurz čchi-kung pro začátečníky, kde se začalo vše formovat, jak s myslí, tak se cvičením, s dechem a začíná vše do sebe pomaloučku zapadat."

"Ano, stále mě navštěvuje druhá stránka mého já (strach, strach z nějaké informace, z nějakého dění venku), ale troufnu si říct, že ji zvládání mnohem mnohem lépe a už mě démon nedostane takovou silou. Začala jsem mít chuť k jídlu, přibrala jsem. Cítím se psychicky v lepší kondici, zlepšilo se dýchaní. Mám radost ze života."

"Přála bych všem, aby v sobě našli tu sílu, jako já a překročili tu hranici (pro někoho studu, strachu...), uleví se Vám. "Moc se mi líbí individuální lekce - je to soukromí mezi Vámi a skvělou lektorkou, která moc dobře ví, co dělá. Upřímně ze srdce děkuji, že mohu být součástí této léčivé filozofie."

ŽIVOT PÍŠE PŘÍBĚHY II.

"Po nemoci a léčbě kortikoidy jsem přibrala víc jak 25kg. Bolely mě všechny klouby, sotva jsem se hýbala, špatně se mi dýchalo, byla jsem hrozně unavená a nemohla vůbec spát. Od lékařů jsem měla spoustu pilulek, které moc nepomáhaly." 

"Loni jsem se rozhodla pro radikální změnu a v té době objevila čchi-kung. Zašla jsem i za výživovým poradcem, toho zděsil můj krevní obraz i výsledky měření." 

"Následovala úprava stravy pro nastartování zpomaleného metabolismu, cvičení čchi-kung 2x týdně s lektorkou a každý den doma a po půl roce mám dole 18 kg." 

"Výživový poradce nevěřil výsledkům a pro jistotu opakoval měření. Ubyla mi spousta tuku a vody a přibyla svalová hmota, tělo je pružnější. Upravil se mi tlak, že jsem musela vysadit léky! Vlastně už půl roku nepotřebuji žádné pilulky." 

"Překvapilo mě, že i pan výživový poradce řekl, že hlavní podíl na mém pokroku má to čínské cvičení, které mě tak chytlo." 

"Udivilo mě, jak rychle jsem pociťovala pozitivní účinky tohoto cvičení Mám více energie, ale přitom jsem klidnější a líp zvládám své emoce." 

"Naprosto jsem se našla a všechno plyne tak lehce a samo, dovolila jsem si být prostě v klidu. A za to všechno děkuji úžasné lektorce, která mě čchi-kungem provází, díky Pavli."

ŽIVOT PÍŠE PŘÍBĚHY III.

"Již více než rok navštěvuji individuální cvičení čchi-kung a od minulého podzimu jsem začala také navštěvovat společné víkendové kurzy. Velkým zážitkem pro mě byl kurz Sebevědomá žena, cvičení pro hormonální rovnováhu, který jsem absolvovala v letošním roce. Při cvičení, které jsem si sama pro sebe nazvala "kolébka", jsem se tak trochu "vytratila" z tělocvičny a okolního světa a užívala si nádherné pocity za doprovodu krásné písně o ženě. Celkově jsem prožívala vnitřní klid a teplo po celém těle." 

"V závěru meditace "u maminky v bříšku" jsem najednou pocítila, jako bych byla součástí nějaké nitě a spojovala generace: moje maminka (přesto, že již moje maminka nežije) - já - moje dcery - vnouče. Uvědomila jsem si, jaký dar mají ženy, když mohou přivést na svět dítě a tím vlastně spojit generace. Z kurzu jsem odcházela naplněna energií, klidem a s krásným uvolněným pocitem."

"Úplně ale o něčem jiném byl kurz Dynamický čchi-kung. Při cvičení jsem najednou pocítila, že mám na těle i jiné svaly, než které člověk denně používá. Krásně jsem si protáhla celé tělo a odcházela s příjemnou únavou, vyčištěnou hlavou a krásným pocitem, že jsem zase udělala něco také pro sebe."

"Velkým vzorem při víkendových kurzech je pro mě maminka paní lektorky Pavly, která s námi vždy odhodlaně cvičí a má ještě i humor. Prostě cvičení čchi-kung není o věku, o tom jak jsme pohybliví atd., ale o tom jestli chceme pro sebe něco udělat. Protože čchi-kung opravdu může cvičit každý, stačí jenom chtít..."

"Dneska jsem úplně jako nadopovaná, veselá. Trošku cítím ruce. Děkuji za skvělé cvičení."

Renata, 49 let

"Po prvním cvičení jsem si připadala taková nabitá, ale usnula jsem perfektně a spala mnohem déle než u mě bývá zvykem. Levý kotník je úplně splasklý a pravý o trochu méně. V těch vedrech jsem se nemohla oteklých nohou vůbec zbavit. Takže super, těším se na další setkání."

Marta, 54 let

"Děkuji za včerejší cvičení na rozproudění lymfy. Otoky na nohou do rána zmizely a dokonce i mizí zarudnutí. Huráááááá!!"

Alena, 59 let

"Děkuji za dnešní terapii a cvičení a nejvíc za uzdravování vnitřního dítěte. Bylo to moc fajn."

Petra, 43 let

"Dobrý den, moc Vás zdravím a děkuji za úžasnou sobotu. Propojení s Matkou Zemí se projevilo. Já byla dva dny po KURZU "vypnutá " a nastala očista (menstruační) u všech blízkých děvčat v rodu. Až s odstupem několika dní jsem mohla opět začít cvičit čchi-kung a bylo to úžasné....i když jsem asi nedala všechny cviky ze sestavy Nabírání zemské čchi. Takže zájem o video mám!"

Lucie, 45 let

"Po kurzu jsem byla (ostatně jako po našem individuálu) naprosto dokonale zrelaxovaná, po těle i po duši, prostě komplexně. A tenhle pocit uvolnění, relaxu, funkčního průchodného těla i mysli mi vydržel několik dní. Jen první noc po kurzu jsem v noci měla pocit, že mám snad infarkt, bolel mě hrudník, takový zvláštní pocit. Ale spala jsem dobře, jen mě tohle dvakrát vzbudilo. Ale pak už jsem žádnou bolest čehokoliv nezaznamenala. Jen ten skvělý lehký pocit." 

"Po těch 14 dnech už bych takový kurz potřebovala znovu, ale musím, říct že obecně je mi dobře, momentální šílený fičák v práci i doma docela zvládám, aniž bych měla intenzivní pocit "rytí držkou v zemi". Zjistila jsem, že mi tvoje cvičení moc vyhovuje. Že jdeš takovou velmi laskavou formou, nehrotíš dokonalé provedení, netlačíš na dokonalý vnitřní požitek, na jakousi "správnost" a neříkáš tomu "práce na čemkoliv", jako se děje jinde. A tohle mi teď došlo, že takhle jo, že tak se mi to líbí." 

"I když i jinde platí ta poučka, že každý dle svých možností, tak je tam kladen velký důraz na tu "práci" na sobě. Jenže já si chci odpočinout od té práce a nechat to plynout a pracovat samo. Asi je to ženský princip, tu práci, výkon, správnost, prostě řeší chlapi a věřím, že jim to vyhovuje. Já mám tlaku, "musu" atd, dost ve všech sférách života a tady mi vyhovuje, že to není. Jen začít cvičit."

"Myslím, že bych si ráda dopřávala takové cvičební odpoledne s meditacemi (tj. ty 3-4h) klidně jednou za měsíc a bylo by to lepší než jít na masáž. Taková tělo-duše hygiena. Bohužel jsi daleko, ale asi si začnu cesty do Dukovan plánovat podle tvých akcí. Pokračuj v tom co děláš a jak to děláš. Je to fakt super! Doufám, že mi zase někdy vyjde nějaký seminář a nebo se objednám aspoň na individuál. Měj se a děkuji za vše."

Michaela, 44 let

"Dřív jsem pořád někam spěchala a jemné náznaky vůbec nevnímala, teď zpomaluju a učím se to. co jsem za ty roky zapomněla a nebo zanedbala. A děkuji Tobě za to zpomalení a spoustu nových informací."                                                                                  

Marta, 54 let

"Mám ráda pohyb. Mým prioritním pohybem je temperamentní cvičení. Poslední dobou jsem ale začala pokukovat i po trochu jiném cvičení. Jednoduchém, uvolňujícím a energií nabíjejícím. Potřebovala jsem něco, u čeho nebudu muset tolik přemýšlet, budu se moci soustředit na svůj vnitřní svět. A jak je ten vesmír dokonalý, když mi právě Čchi-kung "přistál" v podstatě přes silnici. Hned jsem cvičení vyzkoušela. Dokonalost pohybů a proudění energie, kterou jsem v tu chvíli pociťovala je přesně to, co potřebuji (uvolnění, uzemnění, srovnání se). I když na sobě v tomto směru musím ještě zapracovat, musím říct, že už po první lekci jsem odcházela plná energie. Takže pokud hledáte jemné cvičení, které vás rozproudí a dodá energii, určitě vyzkoušejte."

Markéta, 34 let

"No, že mě bude bolet po KURZU celý člověk, s tím jsem počítala a jak to bylo rozcvičené, tak to bylo ještě intenzivnější. Jinak, jak jste říkala, že se budeme čistit, tak mě nejdřív v noci byla velká zima, pak se mi chtělo zvracet a ráno mi začalo téct z nosu....takže vlastně všechno probíhá přesně tak, jak má. Jinak cvičení bylo úžasné, jsem ráda, že jsem byla jeho součástí. A rozhodně bych se s Vámi ráda domluvila na individuální lekci. Ještě jednou děkuji."

  Radmila, 47 let

"Chtěla bych zanechat pozitivní recenzi na KURZ "Propojení s Matkou Zemí, propojení se sebou". Celý týden mi sedělo něco na hlasivkách a už po cvičení mi bylo o dost lépe! Meditace byly úžasné, doufám, že je na kurzech budete zařazovat častěji. Příště se zase moc ráda zúčastním." 

"Hlava mě přestala bolet hned na začátku kurzu, jak jsme tam společně seděly. Cvičení mi přišlo zase úplně jiný i přesto, že jsme cvičily to samé, co minule. Přišlo mi, že to na mě mělo úplně jiné účinky. Abych pravdu řekla, tak pravidelně čchi-kung necvičím, ale cítím jeho působení i přesto, že ho cvičím minimálně jednou do týdne. Cítím, že jsem taková vyrovnanější nebo nevím, jak to popsat. Taková zazdrojovaná - k ostatním, i k sobě samé. Za to Ti patří obrovské díky."

Lada, 23 let 

"Cvičení mi fakt pomáhá. Vnímám, že jsem pohyblivější a ne tak v křeči a je to čím dál lepší. Cvičím každý den a pozoruju ty změny, tak časem uvidíme, ale moc se mi to libí.  Já jsem moc ráda, že jste mi vklouzla do života, jste fakt boží."

Mirka, 43 let  

"Cvičení na KURZU "Vlnivá dračí síla v energii ohně" se mně moc líbilo. Mám problém s patní ostruhou. Tento týden mě pata bolela hrozně. Už jsem prošla laserem i rázovou vlnou. A nic. Dnes vůbec o patě nevím. A také se mi vrátil čich. Takže zázrak a moc děkuju." 

Hana, 43 let

"Byl to zážitek a už se s kolegyní těšíme na další cvičení. Ona je zvyklá cvičit jógu, ale pro mě to byl záhul. I mentální. Neumím se uvolnit ani na masáži. Ale tady jsem při závěru cítila nádherně uvolněný horký tělo. Hlava sice občas utíkala kam neměla, ale chce to čas. Právě můj několikaletý stres mě donutil něco se s sebou dělat. Měla jsem strach, jestli cvičení vůbec udýchám, ale skvělý. Jo a měla jste pravdu. Spala jsem jak miminko. Konečně po několika týdnech."

Ivana, 45 let

"Po včerejším čchi kungu je mi opět krásně. Minulý víkend jsem nezvykle kmitala a měla energii, pak mně napadlo, že to bude čchi kungem a zjevně ano. Jsem ráda,že jsem Vás potkala."

Lenka, 52 let