NABÍDKA MÝCH SLUŽEB

Z čeho si můžete vybrat?

Protože jsme každý originál, liší se naše potřeby a nároky nejen v tom, jak přistupujeme ke cvičení, ale také ve způsobu, jakou cestou ke zdraví a vitalitě se rozhodneme vydat. A to je důvod, proč je nabídka mých služeb tak rozmanitá. Výběr už je na vás, tak poslouchejte svoje tělo a reagujte na signály, které k vám vysílá, dokud je čas. 

INDIVIDUÁLNÍ LEKCE 

Soukromá lekce je ideální příležitostí pro nastavení spolupráce dle vašich konkrétních představ a aktuálních zdravotních potřeb. Podle vašeho přání projdeme důležité životní otázky, týkající se nejen zdravotní stránky či životního stylu, ale třeba osobního rozvoje. Přestože první společná lekce je především o konzultaci a nadefinování představ, nechybí zde prostor pro úvodní cvičení a seznámení se základy čchi-kungu. 

 MOTIVAČNÍ ROZHOVORY 

Občas se stává, že vám ve cvičení brání vnitřní rozpoložení. Vnímáte, že vaše tělo není v harmonii. Ne vždy ale potřebujeme radu. Někdy potřebujeme jen aby nám někdo naslouchal, ruku, které se můžeme držet a srdce, které rozumí. V mém studiu je vytvořen bezpečný prostor pro sdílení vašich emocí. Stejně jako u individuální lekce, plyne motivační rozhovor za zvuku relaxační hudby a vůně éterických olejů, prostor je čištěn světlem léčivé svíčky. 

 SKUPINOVÁ CVIČENÍ

Jde o pravidelné setkávání všech nadšenců, kteří si chtějí jednou týdně společně vyčistit hlavu, navodit v mysli klid a pohodu, příjemně se uvolnit a rozšířit obzory v oblasti TČM a v péči o svoje tělo. 

KURZY 

Skupinové kurzy jsou jednorázovou příležitostí ke společnému setkání stejně naladěných a smýšlejících lidí ze všech koutů republiky. Kurzy mají různou výukovou úroveň a jsou vždy zaměřené na určité téma. Vzhledem k délce setkání jsou kurzy ideálním prostorem, jak si lépe zažít cvičení čchi-kung a naučit se novou sestavu krok za krokem.

VIDEOKURZY

Komentované videokurzy jsou určeny pro ty z vás, kteří byste se rádi naučili čínské zdravotní cvičení, avšak z různých důvodů se nemůžete účastnit osobních lekcí. Pokud chcete cvičit čchi-kung každý den v pohodlí vašeho domova, v klidu, svým tempem a v čase, který vám vyhovuje, výukový videokurz je pro vás ideální volbou.   


PŘÍSPĚVKY NA PRAVIDELNÉ POHYBOVÉ AKTIVITY

Také v tomto roce přispívají některé zdravotní pojišťovny na pravidelné pohybové aktivity. Jako doklad pro získání příspěvku můžete doložit například účet za permanentku na skupinové cvičení nebo doklad o účasti na kurzech. 

SESTAVY A VARIANTY CVIČENÍ

Osm kusů brokátů

Sestava Osm kusů brokátů je tradiční čínské cvičení podporující zdraví a psychickou stabilitu. Pro svoji jednoduchost, vysokou účinnost a širokou možnost využití patří mezi nejdůležitější sestavy cviků pro zdraví. Sestava má několik úrovní. Jednotlivými kusy (cviky) a úrovněmi vás postupně provedu krok za krokem. 

       V čem vám cvičení Osmi kusů brokátu pomůže? 

Cvičení působí blahodárně na regeneraci celého organismu. Působí na regeneraci vnitřních orgánů - srdce, plíce, játra, ledviny, žaludek, slezinu atd. Uvolňuje a uzdravuje naší psychiku, klouby, svaly, tkáně, záda. Aktivuje naší životní sílu a dodává energii.

Sestavy cviků jsou účinnější než jednotlivé cviky. Díky své propojenosti mají větší přínosy pro naše tělesné i duševní zdraví. Často lidé hledají cvičení pro zdraví a skládají si cviky sami. Umět si správně sestavit cviky je velké umění. Proto je největší jistota čerpat ze sestav, které jsou prověřené mnoha staletími. Mezi nejvýznamnější sestavy cviků pro zdraví patří právě Osm kusů brokátů.

Nabírání zemské čchi

Cvičení pro každého, kdo hledá vnitřní rovnováhu, stabilitu, pevnost a zakořenění. Pomocí sestavy jedenácti cviků se harmonizuje životní energie, vitalita, zjemňuje strnulost, napětí a strach. Díky uzemňování obnovíme splynutí a propojení s Matkou Zemí, s rodovou linií a předky. Čerpání zemské čchi nás učí proudit v opakujícím se dění života: příliv a odliv, přijímání a dávání, vše v klidu a v hluboké důvěře. Posílíme tím spojení s našimi kořeny, odhodlání a rozvahu. Propojení s Matkou Zemí nás podpoří v osvobozování se z traumat a omezení, která si neseme od svých předků a která ovlivňují náš život.Posílení ledvin a životní síly

Věděli jste, že životní síla a vitalita souvisí se správnou funkcí našich ledvin? A že životodárná esence v ledvinách slábne po 35 roku u žen, u mužů po 40? Pokud podporujeme naše ledviny pravidelným a vhodným cvičením, pomáháme tělu přeměnit proces stárnutí na vyzrávání. Díky vnitřnímu zdraví je člověk pro sebe i pro své okolí velice přínosný a hodnota jeho života roste. Pomocí této sestavy společně vyživíme esenci v ledvinách a tím významně ovlivníme proces stárnutí. 


Hormonální rovnováha

Sestava jednoduchých cviků, které dobíjejí ledviny, což přispívá k efektivnímu zvládání hormonální nerovnováhy a jejich příznaků. Cvičení upravuje lunární cyklus, příznaky menopauzy, PMS, bolestivou menstruaci a vše, co má souvislost s oslabenou dráhou Ledvin (element Voda má největší vliv na funkci našich hormonů). Tento vyvážený soubor cviků odstraní z těla stagnace, zharmonizuje a rozproudí životadárnou energii, což oceníte nejen v pracovním, partnerském, ale i běžném životě. Sestava přispívá k omlazení těla i mysli a navrací zdravé sebevědomí.

    Uvolnění krční páteře, ramen a hrudníku

Problémy s krční páteří jsou důsledkem dlouhodobého stresu a tlaku, který souvisí s psychickým napětím. Pomocí účinné sestavy cviků dochází k uvolnění krční páteře a prokrvení mozku. Jedná se o jemné cvičení, které uvolňuje ramena, hrudní páteř a oblast mezi lopatkami. 

Pohlazení těla i duše, cviky pro zdravá ňadra

Jedná se o sestavu jednoduchých cviků, které pomáhají ženám zvědomit si a rozhýbat oblast hrudníku. Cvičení čch-kung posiluje tělo celkově a tedy i ňadra. Ale je na čase se této oblasti věnovat blíže a projevit svému tělu laskavost a přijetí zase jiným způsobem. Protože právě ňadra, ve kterých je ukryta velká symbolika ženství, si právem zaslouží naši pozornost a péči.

Naučíme se nejen protahovací, posilující a masážní cviky, ale i harmonizující principy vycházející z hloubky čchi kungu, díky nimž si vybudujeme silnější vztah k našim ňadrům. Sestava probouzí větší uvědomění a přijetí svých prsou. Ňadra jsou blízko srdce, kde bydlí láska a tu našemu tělu projevíme během cvičení, které jsem nazvala POHLAZENÍ TĚLA I DUŠE.

Posílení imunity a obranyschopnosti

Naše imunita je z čínského pohledu mimo jiné zajišťována procesem dýchání. Jedním z hlavních štítů naší imunity jsou právě PLÍCE. Cvičením na podporu plic dodáme tělu energii, která se následně uskladní v ledvinách. Pro dobrou funkci plic je důležité pohybovat se na čerstvém vzduchu. Zařazovat pobyt v přírodě, časté procházky a turistiku. 

 Meditace WU-SING 

WU - SING představuje vztahy a koloběh mezi orgány nebo také "pět pohybů". Během mentálního cvičení WU-SING využíváme energie PĚTI ELEMENTŮ. Díky práci s pěti elementy dosáhneme při cvičení čchi-kung rovnováhy těla, mysli a ducha. Uvolněnost (prvek vody), houževnatost (prvek dřeva), radost (prvek ohně), usazení ve středu (prvek země), energie (prvek kovu). Cvičením WU-SING podporujeme funkci jednotlivých orgánů (ledviny, játra, srdce, slezina a plíce). Jedná se o velmi silné biocyklické cvičení, díky kterému se lépe napojíme na rytmy přírody.

Pravidelná měsíční cvičení

Podle tradiční čínské medicíny patří vždy jednotlivý měsíc některému z orgánů. V daném měsíci je pak uvedený orgán ohroženější než kdykoliv jindy během roku. Leden - močový měchýř, únor - ledviny, březen - žlučník, duben - játra, květen - srdce, červen - tenké střevo, červenec - krevní oběh, srpen - trojitý zářič, termoregulace, září - slezina, říjen - žaludek, listopad - plíce, prosinec - tlusté střevo. Pravidelná cvičení přizpůsobujeme orgánu. který je právě v konkrétním měsíci aktivní, čímž tuto oblast energeticky posilujeme. Podporování přirozených rytmů během roku je klíčem k naší vitalitě. 

Pravidelná biocyklická cvičení

Náš organismus je nerozlučně spojen s cykly v přírodě. Biocyklická cvičení jsou důležitou součástí čchi-kungu. Napojují nás na řád přírody spojený s cykly měsíce (Luny) a Slunce. Jedná se o pravidelná cvičení v rámci měsíce. Cvičíme je pouze jednou, vždy před Úplňkem a po proběhlém Novu. V kombinaci s běžným cvičením tak ve velké míře podporujeme naše přirozené biorytmy a jsme ve větším souladu s přírodou.

 Vlnivé Dračí cviky

Během každého cvičení pracujeme se symbolem čínského Draka, který je často vyobrazován s perlou nebo kuličkou. Drak představuje živel ohně, je atributem Archanděla Michaela. Ale je pánem nebe stejně jako země, vyzná se v podsvětí, ovládá také živlové energie vody a vzduchu. 

Dračí síla spočívá v přijímání vědomostí, v paměti (ve vzpomínkách) a v osobní zkušenosti. V umění, ve správném čase a na správném místě tu kterou vědomost, informaci či vzpomínku správně využít. Dračí cviky podporují naše sebevědomí, odvahu, statečnost, odhodlání a vytrvalost. Dračí energie ochraňuje a dává sílu pro změnu, ovládá moudrost a rozhodnost, přináší štěstí. Drak překonává všechny překážky, až ke konečnému úspěchu. Je energický, rozhodný, optimistický, inteligentní a ambiciózní. Je skvělé, umět se díky cvičení na tyto vlastnosti naladit. 

Stromový čchi-kung

Nejprostší cvičení bývá tím nejúčinnějšímPostoje v čchi-kungu se zvenku jeví staticky, uvnitř jsou však velmi dynamické. Velice silné mentální cvičení "STROM" spouští v těle intenzivní transformační procesy a nabíjí ho energií. Trénováním tohoto hlubokého mentálního cvičení si lépe udržujeme svoji energii a přistupujeme k různým životním situacím tak, abychom se v nich cítili dobře a zůstávali ve svém středu.

Cvičení spočívá v nehybném stání v určitých pozicích od několika desítek minut až v po několik hodin.  Stání je "hledání pohybu v klidu". Umožňuje nám dosáhnout klidu a pomáhá nám objevit vnitřní pohyby v našem těle.  V čchi-kungu je to jedna z nejtěžších disciplín. Právě při "nepohybu" se projeví tendence k těkavosti mysli a zároveň není ze začátku snadné nehybně stát po delší dobu a být přitom uvolněn. 

Stání je uvolněné za plné účasti vědomí. Když jsou síly jin a jang (napětí a uvolnění těla) v rovnováze, jsou nastoleny vhodné podmínky pro cirkulaci čchi a krve. Když v tomto stavu setrváme delší dobu,  má to blahodárný účinek na naše tělo. Buňky začnout regenerovat, procesy v těle začnou opět plně fungovat, mysl se zklidní. Dlouhodobým pravidelným cvičením Stromů výrazně zvyšujeme vnitřní sílu těla a zlepšujeme si vnímavost energií kolem nás.  

 Veselý čchi-kung pro děti

Tradiční verze čchi-kungových cviků a sestav jsem pro vás upravila tak, aby je zvládly cvičit hravou formou děti od 3 let spolu se svými rodiči. 

Nejprve protahovacím cvikem přivítáme nový den. Poté se staneme drakem na dně moře a ve slané vodě rotací očistíme svoje tělo. Během zvířátkové sestavy se proměníme ve strom, v lukostřelce, tygra s medvědem, orla, opici či bojovníka. Cvičení zakončíme závěrečnou poklepovou masáží, která rozproudí energii v těle a posílí u dětí imunitu a obranyschopnost. 

Pro snadnější zapamatování jednotlivých kroků si při cvičení pomáháme říkankami, které podpoří lehkost a radost z pohybu. 

    Zdravá bedra, pružný pas a břicho

PAS je součástí středu našeho těla. V čínském cvičení se říká, že kdo má silný pas, má zdravé a silné tělo. Procvičování a uvolňování pasu rozvíjí důležité vlastnosti a sílu, zlepšuje funkci vnitřních orgánů, břišních a zádových svalů. Klíčová vlastnost pro břicho a pas je pružnost. Pevné břicho je stažené a ploché. To je ukazatel stresu. Vnitřní orgány včetně dýchání nemohou dobře fungovat, protože jsou sevřeny svaly. Pro zdraví a vitalitu je vhodnější pružné a uvolněné břicho. Pružné břicho a pas mají dynamické vlastnosti, které výborně reagují na potřeby stabilizace páteře a celého těla. Rozvíjením pružnosti pasu se odstraňují blokády a orgány mohou lépe fungovat. Zlepšuje se trávení, vylučování a metabolismus.

Regenerace a uvolnění kloubů

UVOLŇOVÁNÍ ZÁPĚSTÍ, LOKTŮ A RAMEN, PROCVIČOVÁNÍ KOTNÍKŮ A KOLEN, PROTAŽENÍ KYČLÍ A CELÉHO PASU

Význam kyčlí a pánve pro zdraví: Pozice a pohyblivost pánve určuje postavení zbytku páteře. Zachování její pohyblivosti je důležité pro správné fungování celého těla.  V pánevní oblasti se nachází mnoho svalů, které propojují páteř, kyčle a nohy. Procvičování pánve a kyčlí zlepšuje funkci hýžďových svalů, břišních svalů, bedrokyčlostehenního svalu, svalů pánevního dna. Cvičení také pozitivně ovlivňuje vnitřní orgány a pohlavní funkce u žen i mužů.